Rozhozhovor s Jacobem. O TR42, o motivaci, o životě

Rozhozhovor s Jacobem. O TR42, o motivaci, o životě

Jak tě napadlo založit Transformers42?

Bylo to vlastně celkem přirozené, moje možnosti na trénování lidí byly hrozně omezené a to jak časem, tak místem, kde bych mohl lidi trénovat. A jelikož jsme ve 21. století, bylo jasný, že cesta napříč internetem je řešení. Na začátku to tady bylo celkem nové a hodně lidí to odsuzovalo a nejen lidí, ale i trenérů, kteří už ale dnes vlastně dělají totéž.:) Po prvním kurzu, kde bylo 3000 lidí, protože jsem dal vše zdarma, ale už bylo jasné, že to nejen jde, ale že to funguje. 

Vždy je to o tom, jak dokážete předat informace, jestli máte zkušenosti, a hlavně jestli máte chuť lidem porozumět. A to ve všech směrech. Každý jsme jiný, každý potřebujeme něco jiného a jeden má problém s chutí do cvičení, druhý problém s jídlem a musíte ho prostě správně navést. Na druhou stranu, někdo má vše ok, maká jako blázen, ale nic nefunguje? Pak jen zjistíme, že makal prostě moc, neodpočíval, blbě spal. To jsou věci, které prostě řešit můžete, i kdybych vám posílal dopisy (až na tu odezvu :)) Tedy vše je o přístupu.

Cvičíš celý život nebo jsi taky hledal cestu?

Já se hledal, ztrácel, padal, lezl nahoru. No prostě všechno. :) Posledních 8 let už jsem tedy dost v normálu, ale ne vždy tomu tak bylo. Kdo hledá najde, ale z gauče nic nenajdete.

Jak neztrácet motivaci při životní změně?

Nejdřív to bude taková klasika, budete chtít lépe vypadat, což znamená něco shodit, nebo přibrat? Možná se budete jen chtít cítit lépe. Časem se tak opravdu budete cítit lépe a i lépe vypadat a pak už příště nebudete chtít do starých kolejích.

Máš nějaké další aktivity kromě TR42?

Nooo, já toho dělám tolik. :) Zpívám v kapele Skyline, máme vydaných 6 desek, jezdíme po festivalech v ČR, ale taky po světě a to samé platí o klubech. Mám vlastní gym v Praze, druhej budu stavět na Bali. Miluju jídlo, filmy, auta, motorky a jsem úchylnej fanoušek Star Wars. Snažím se prostě žít a to naplno.

Můžou tě Transformeři někde potkat naživo?

Všude :))

#TRANSFORMERS42