FAQ

Jak se zaregistruju?

V pravém horním rohu stránky najdeš tlačítko Vytvořit účet, po prokliku se dostaneš na stránku Registrace, kde stačí zadat emailovou adresu a pohlaví. Po vyplnění údajů ti do emailové schránky přistane potvrzovací email s odkazem, který je nutné prokliknout. Zároveň v něm najdeš i přihlašovací údaje, které si po prvním přihlášení co nejdřív změň na své vlastní bezpečné heslo.

Co uvidím před startem kurzu?

Týden dopředu před začátkem kurzu uvidíš po Přihlášení do uživatelské zóny možnost splnit zátěžový test a vybrat si jídelníček. Zároveň po zvolení jídelníčku budeš mít už přístup k receptům na první týden, abys mohl pohodlně nakoupit suroviny.

Jak začíná kurz?

Kurz vždy začíná o půlnoci z neděle na pondělí. Týden dopředu ale už uvidíš možnost splnit zátěžový test díky kterému tě rozdělíme do tréninkové skupiny. Taky je možné zvolit si jídelníček a prohlédnout si recepty na první týden kurzu. 

Proč je kurz na 42 dní?

42 dní nebo taky 6 týdnů, to je základní jednotka pro to, aby si člověk vybudoval alespoň základní návyk a nastartoval viditelné změny. Ať už na těle nebo na psychice.

Jak si zvolím tréninkovou skupinu?

Tréninkovou skupinu ti přiřadíme. Je to na základě 12 minut dlouhého Cooperova testu, který se ale netradičně jede s angličáky. Podle počtu, kolik jich stihneš, tě náš systém automaticky zařadí do správné náročnosti tréninkové skupiny. Můžeš se dostat do Začátečníků, Pokročilých nebo Masterů. Pro těhotné, ženy čerstvě po porodu a pro lidi se zraněním doporučujeme test přeskočit a do kolonky vyplnit číslovku "1", která tě automaticky zařadí do Začátečníků.

Jaké jsou v Transformer42 jídelníčky?

Máš na výběr z několika možností. Pro každého je ale možné přepínat na Rychlojídelníček. Všechny naše jídelníčky jsou bez přidaného cukru a bez lepku.
HMOTA
- slouží pro aktivní lidi a pro ty, kteří chtějí zhubnout pár kilo (do 10 kg). Tento jídelníček ti dodá dostatek energie a zároveň ti pomůže zpevňovat a budovat víc svalové hmoty. Je super pro těhotné a kojící ženy.
REDUKCE
- je určena pro lidi, kteří mají problém s nadváhou. Pokud máš u sebe víc než 15 kg přebytečné váhy nebo jsi už vyzkoušel všechny diety světa, tak začni Redukcí. Pomůže ti
změnit stravovací návyky a nastartuje změnu. Pokud máš ale spousty aktivit a denně vydáš hodně energie, tak radši zvol Hmotu nebo jídelníček Super.
SUPER
- jídelníček kombinuje středomořskou stravu s rychlými recepty, všechno tedy budou převážně minutky. To znamená všechno fresh a za pár minut navařeno. Dostaneš kvalitní tuky a to hlavně z ryb. Jestli miluješ ryby, bude to přesně pro tebe. V podstatě dovolená v Řecku, každý den. :)
VEGE
- tady najdeš jídla bez masa, ryb, korýšů, atd. Jsou zde ale vejce a mléčné produkty. Pokud tedy maso nejíš, nebo si od něj na nějakou dobu chceš odpočinout, tak zvol Vege. Energie z něj budeš mít dost.
WARRIOR
- válečná dieta, která je jinak nazývaná jako přerušované hladovění. Jde o střídání doby lačnění a doby určené pro konzumaci jídla. Často se jede v režimu 16/8. Tedy 16 hodin bez jídla a 8 hodin, ve kterých sníš svůj denní příděl potravy. Jak si nastavíš intervaly, je na tobě.
RYCHLO
- do tohoto jídelníčku vidí všichni. Je to alternativa pro týdny, kdy nemáte moc času. Vaříte vždy na dva dny dopředu stejné recepty. Můžete si přepínat libovolně mezi svým primárním jídelníčkem a tímto Rychlo.

Kdy uvidím jídelníček?

Recepty se objeví po zvolení Jídelníčku.

Jak fungují jídelníčky?

Vždy v pátek na konci týdne se ti objeví recepty na další týden, tak aby bylo možné v pohodě dopředu nakoupit. Každý den budeš mít připravené recepty na 5 jídel, kde svačiny jsou stejné.

Co mám dělat, když mám potravinovou alergii?

Určitě vynechávat danou potravinu z jídelníčku. Po Přihlášení pro tebe máme v Dokumentech možnosti náhrad k jednotlivých potravinám.

Jak nahrazovat potraviny?

Pokud neexistuje přímá alternativa, tak si vyhledej v kalorických tabulkách surovinu, která má podobné nutriční hodnoty.

Jaké mám čekat cvičení?

Cvičení je zpravidla na 20-60 minut denně. S tím, že myslíme i na regeneraci, protahování a kombinaci s jinými sporty. V kurzu tě čekají tréninky, které zvládneš doma nebo venku a bez pomůcek. Stejně tak se můžeš těšit i na jógu nebo na tréninky animal flow. Cvičením tě bude provázet Jacob, ale i jógínka Lucka nebo trenér Adam a občas nějaký další host.

Co dělat, když Transformers42 kombinuji s jiným sportem?

Cílem Transformers42 je zlepšit tvůj život, nechceme ti ubírat nebo něco komplikovat. Pokud jsi hodně aktivní a cvičíš ještě jinde, tak klidně vyměňuj svoje tréninky za ty naše z plánu. Ale najdi si občas chvilku na procvičení středu těla a vnitřních svalů, které v tréninkovém rozpisu jsou. A to nejdůležitější. Cvič tak, ať to zvládneš zregenerovat.

#TRANSFORMERS42